·         Budhal

·       Darhal

·       Doongi

·       Kalakote

·       Manjakote

·       Nowshera

·       Rajouri

·       Sunderbani

     untitled HOME

                      BACK

PEL -18 OF BLOCK Thannamandi

Name of Block

 Name of the Panchayat

Name of Sarpanch

Name of Panch Constituency

Name of Panch

 Thanamandi

1. Dodason Balla Upper

Zamorit  Hussain

Kaiyan

Shamim Akhter

 

 

 

Kalla

Zakir Hussain

 

 

 

Kundan Chawana

Liyakit Ali

 

 

 

Kundan Bani

Shahida Begum

 

 

 

Kundan Banian

Maneir Hussain

 

 

 

Kaller

Nadeem Iqbal

 

 

 

 

 

 

2. Dodason Balla Lower

Naseem Akhter

Bassan-1

Kukan Akhter

 

 

 

Bassan-2

Tanveer Iqbal

 

 

 

Soker

Maneer Hussain

 

 

 

Chowatta

Manshed Begum

 

 

 

Gahi

Bagh Hussain

 

 

 

Khakka

Mohd Aslim

 

 

 

 

 

 

3. Ramote Dodason Balla

Mohd Rafiq

Jabrian

Nasreen Akhter

 

 

 

Narutti

Abdul Khaliq

 

 

 

Mira

Ghulam Din

 

 

 

Nadyala

Ramim Akhter

 

 

 

Ramote

Fazal Hussain

 

 

 

Paratti

Mohd Iqbal

 

 

 

Kote A

Zakria Bi

 

 

 

Kote B

Lal Hussain

 

 

 

 

 

 

4. Panghai Lower

Abdul Aziz   (Un Opposed)

Kote jaba

Kaki Begum

 

 

 

Moh. Hill

Noor Hussain

 

 

 

Khait

Mohd Sadiq

 

 

 

Moh. Qazian

Robina Kouser

 

 

 

Moh. Kashmirian

Mohd Din

 

 

 

Moh. Manhasan

Mohd Bashir

 

 

 

 

 

 

5. Panghai Upper

Jang Baz

Mandi

Zahida Parveen

 

 

 

Thakra

Gulzar Ahmed

 

 

 

Hisab Wali Tandi

Mohd Sharief

 

 

 

Kala Nar

Fatima

 

 

 

Tranger

Mohd Sharief

 

 

 

Kainyan

Fazal Hussain

 

 

 

 

 

 

6. Azmatabad

Fazal Hussain (Un –opposed)

Galla Jabri

Maryam Begum

 

 

 

Gain Upper

Javaid Iqbal

 

 

 

Gain Lower

Mohd Iqbal

 

 

 

Mohalla Masjid

Qamraz Rafiq

 

 

 

Mohar Hill

Mohd Shakoor

 

 

 

Damman Hill

Mohd Bashir

 

 

 

 

 

 

7. Karyote

Mumtaz Hussain

Lower Karyote

Tazim Kouser

 

 

 

Tanchan

Abdul Haq

 

 

 

Karyote Upper

Qasim Hussain

 

 

 

Moh. Bajaran

Badra Khatoon

 

 

 

Kalas -1

Mohd Aslam

 

 

 

Kalas -2

Mohd Sadaq

 

 

 

 

 

 

8. Manyal Upper

Mohd Abdullah

Danna I

Nagina Begum

 

 

 

Danna II

Shamsheer Alam

 

 

 

Dhanghar

Hakim Khan

 

 

 

Muzafarpur

Shagufta Parveen

 

 

 

Manda

Mohd Younis

 

 

 

Daryani Qaziwala Kala

Ameer Khan

 

 

 

 

 

 

9. Manyal Lower

Karamat-Ullah( Un –Opposed)

Dhall Lower

Maqsood Begum

 

 

 

Chaprian Dar U

Mohd Rafiq Khan

 

 

 

Chaprian Dar L

Shah Nawaz Khan

 

 

 

Dhara Upper

Tasveer Begum

 

 

 

Dhara Lower

Nazir Hussain

 

 

 

Mohalla Hajam

Mohd Taj

 

 

 

 

 

 

10. Nerojal

Iqbal Shah ( Un- opposed)

Nerojal Dehendrian

Najma Koser

 

 

 

Kote Brahmand

Faqir Din

 

 

 

Meera

Said Moh

 

 

 

Kalsaan

Naseem Akhter

 

 

 

Meera Pani

Mohd Ishaq

 

 

 

Sheikhan

Shakoor Ahmed

 

 

 

 

 

 

11. Saim Samith

Nazir Hussain

Addaria Upper

Fatima Bee

 

 

 

Addaria Lower

Javaid Iqbal

 

 

 

Gali

Manzoor Hussain

 

 

 

Thathy

Sakina Begum

 

 

 

Nam

Mohd Fazal

 

 

 

Bagnar

Mozam Shah

 

 

 

 

 

 

12. Khablan A

Abdul Salam

Jaralan

Yasmeen kouser

 

 

 

Akher

Mohd Farooq

 

 

 

Green

Mohd Nazam

 

 

 

Sangali

Zaroon Begum

 

 

 

Danna

Mohd zaman

 

 

 

Phalwari

Abdul Hamid

 

 

 

 

 

 

13. Khablan B

Manir Hussain( Un- opposed)

Hundian

Zabada Begum

 

 

 

Chamruti

Mohd Rafiq

 

 

 

Jaba

Abdul Rashid

 

 

 

Pattian

Razia Begum

 

 

 

Mora Kashmirian

Abdul Majeed

 

 

 

Keeri

Nazir Hussain

 

 

 

 

 

 

14. Mangota A

Nazir Hussain

Loharan

Naseem Akhter

 

 

 

Hill

Mohd Bashir

 

 

 

Mohra Taki

Mohd Rafiq

 

 

 

Jabba

ManshadMohd

 

 

 

Upper Mangota

sayeed Begum

 

 

 

Baran

Mohd Shafi

 

 

 

 

 

 

15. Mangota B

Mohd Hussain

Danna Lower

Shamim Akhter

 

 

 

Danna Upper

Manzoor Hussain

 

 

 

Dhaki Sayeedan

Nazir Hussain

 

 

 

Katarian

Manshad Akhter

 

 

 

Bajaran

Roshaan Shah

 

 

 

Ziarat Wala

Nazir Hussain

 

 

 

 

 

 

16. Dhoke

Hakim din

Safiedan

Maqsood Begum

 

 

 

Masjid Wala

Mohd Bashir

 

 

 

Numbardaran

Nazir Hussain

 

 

 

Hasab Wala

Kalsoom Akhter

 

 

 

Kalas

Sain

 

 

 

Kainya

Mohd Aslim

 

 

 

 

 

 

17. Shahdra Sharif  -A

Mushtaq Ahmed

Hardul Wala

Balkeez Akhter

 

 

 

Kalyan

Nasar Ahmed

 

 

 

Tarkhana

Mohd Rashid

 

 

 

Moh. Thakran

Sultana Kouser

 

 

 

Bus Stand

Mohd Shabir

 

 

 

 Moh.Faqiran

Abdul Hamid

 

 

 

 

 

 

18. Shahdra Sharif B

Abdul Majeed

Kundan

Maqbool Begum

 

 

 

Kopra

Ishtaq Ahmed

 

 

 

Bellion

Khalil Ahmed

 

 

 

Thery

Rubina Rafiq

 

 

 

Miran

Shabir Hussain

 

 

 

Aja

Mohd Iqbal

 

 

 

 

 

 

19. Lah

Mian Lal

Lah Bowli

Shanaz Begum

 

 

 

Lah Kala

Abdul Rashid

 

 

 

Lah No 1

Altaf Hussain

 

 

 

Lah No 2

Misra Begum

 

 

 

Lah No 3

Mohd Asgar

 

 

 

Lah No 4

Muzir Hussain

 

 

 

Battrooni

Shamim Akhter

 

 

 

Chitti Bitti

Manir Hussain

 

 

 

 

 

 

20. SaJ – 1

Mohd Bashir

Mohra Moori

Parveen Kouser

 

 

 

Lowaran Moh.

Haji Mohd Amin

 

 

 

Thakran Mohalla

Tanveer Hussain

 

 

 

Pati Mohalla

Parvaiz Akhter

 

 

 

Mohala Puna

Mohd Arshad

 

 

 

Mohalla Bruta

Mohd Naseer

 

 

 

 

 

 

21. Saj  - 2

Ghulam Qadir

Mohalla Khokhran

Saydia Akhter

 

 

 

Mohalla Saran

Mohd zakir

 

 

 

Mohalla Nalla

Mohd Latif

 

 

 

Mohalla Gagian

Basharat Jhon

 

 

 

Kamri Kamaran

Ghulam Qadir

 

 

 

Mohalla Kopra

Rashid Hussain

 

 

 

 

 

 

22. Maharajpura Planger

Mohd Maqbool (Un- opposed)

Mohalla sarpindi Gujjran

Begum Jhon

 

 

 

Mohalla Bakarwala

Mohd Yaseen

 

 

 

Mohalla Dehderan Kala

Nasir Hussain

 

 

 

Mohalla Tarkhana

Zanib Bi

 

 

 

Maharaj Pura

Shar Baz

 

 

 

Dhana Saj

Mohd Amin

 

 

 

 

 

 

23. Planger

Mir Baz

Amali Matti No 1

Hamida Begum

 

 

 

Amali Matti No. 2

Jannat Hussain

 

 

 

Moh. Kashmirian

Abdul Majeed

 

 

 

Moh. Pattian

Begum Jhon

 

 

 

Planger Centre

Mohd Sadiq

 

 

 

Patti Planger

Mohd Anwar

 

 

 

 

 

 

24. Baryoon

Abdul Haq

Baryoon Thakran-1

Maniza Begum

 

 

 

Baryoon Thakran -2

Mohd Rashid

 

 

 

Baryoon Thakran masjid

Haji Alam Din

 

 

 

Darra -1

Azmat Begum

 

 

 

Darra-2

 Vacant

 

 

 

Sum Wali

Abdul Rashid

 

 

 

Chambra

Zanib Bi

 

 

 

Nartuti

Abdul Hamid

 

 

 

 

 

 

25. Khanyal Kote

Munshi Khan

Khanyal Kote U

Parveen Akhter

 

 

 

Khanyal Kote L

Raiz ul Haq

 

 

 

KhanyalKote Kalotran

Nazir Hussain

 

 

 

Bhateli-1

Dil Shad Begum

 

 

 

Bhateli-2

Mohd iqbal

 

 

 

Naily

Gul Mohd

 

 

 

 

 

 

26. Alal

Gulzar Hussain

Mohra Pathana

Nagina Akhter

 

 

 

Jabba

Nisser Hussain

 

 

 

Naban

Mukhtar Ahmed

 

 

 

Baglan

Begum Jhon

 

 

 

Putti Trar

Mukhtar Hussan

 

 

 

Darra

Haji Mohd Din

 

 

 

 

 

 

27. Kote

Mir Baz

Doke

Masseret  Begum

 

 

 

Pajja

Abdul Rashid

 

 

 

Dupri

Mohd Ashrif

 

 

 

Kandian

Fareeda Begum

 

 

 

Moh. Kalasn

Gulzar Hussain

 

 

 

Mehra

Abdul Majeed

 

 

 

Darmain

Robina Kouser

 

 

 

Moh. Ghareen

Nazir Ahmed

 

 

 

 

 

 

28. Badakana

Abdul Qayoom

Khait

Lal Begum

 

 

 

Gali Badakana

Mohd Sharif

 

 

 

Kanyote

Liyaqit Ali

 

 

 

Dhari

Fazalit Begum

 

 

 

Pandran

Mohd Amin

 

 

 

Jakala

Tariq Shaheen

 

 

 

 

 

 

29. Bhattian

Mohd Zaman

Bidyan Peer Kaleva

Rani Begum

 

 

 

Moh. Doga Hill

Zohrakhatoon

 

 

 

Moh. Hundi Jarallan

Jangir Iqbal

 

 

 

Danna Mirzian

Nasreen Akhter

 

 

 

Bathian Moh. Soo

 Tie

 

 

 

Bathian Lower

Jung Bhader

 

 

 

Hasyote -1

Shamsheer Begum

 

 

 

Hasyote -2

Mohd Rafiq

 

 

 

 

 

 

30. Rajdhani –A

Mohd Riaz

Seron Wala

Sabza Begum

 

 

 

Bhaglan Upper

Manzoor Hussain

 

 

 

Bhaglan Lower

Mohd sahib

 

 

 

Jallarian

Taslima Akhter

 

 

 

Moh. Sardaran

Mohd Karamit

 

 

 

Moh. Kajyote/Kala

Mohd Afzal

 

 

 

 

 

 

31. Rajdhani-B

Aftab Javaid

Potha -1

Zarina Begum

 

 

 

Potha -2

Ghulam Mohd

 

 

 

Moh. Mughlan

Maqbool Hussain

 

 

 

Touhid PurCharoung

Zatoon Begum

 

 

 

Lam Upper

Abdul Hamid

 

 

 

Lam Lower

Manzoor Ahmed

 

 

 

 

 

 

32. Hasplote Proper

Arshad Mustaq (Un- opposed)

Dana Katarian

Begum Jhon

 

 

 

Namble Kalian

Mohd Mushtafa

 

 

 

Moh. Bakarwalan

Makhna

 

 

 

Gala

Naseem Akhter

 

 

 

Takian Upper

Wazir Hussain

 

 

 

Takian Lower

Rashid Mehmood

 

 

 

 

 

 

 33. Hasplote Charoung

Rayees Ahmed

 Dar Moh.

Sabza Begum

 

 

 

Mohalla Hameli

Muzaffer Hussain

 

 

 

Mohalla Sayedan

Nabi Shah

 

 

 

Chairi Mal

Ghulam Fatima

 

 

 

Kalla Ladian

Sullah Mohd

 

 

 

Mohalla Jaber

Maqbool  Hussain

 

 

 

 

 

 

34. Behrote Proper

Abdul Qyoom Naik

Bandian

Koussar Parveen

 

 

 

Khorban

Shamas Ul Ramzan

 

 

 

Shahpur

Anjum Javaid

 

 

 

Moh. Kashmirian

Naseem Akhter

 

 

 

Qilla

Abdul Star

 

 

 

Lower Behroter

Mohd Shafi

 

 

 

 

 

 

35. Tota Mohra

Mohd Hussain

Dheri

Anwar Begum

 

 

 

Dhara

Mohd Nasir

 

 

 

Tota Mohra Lower

Dost Mohd

 

 

 

Kaller -1

Karamat Bi

 

 

 

Kaller 2

Mohd Shabir

 

 

 

Sora

Mohd Ashraf